نصب ژئوتکستایل را در این مقاله برای شما به شکل کامل توضیح خواهیم داد, اما مروری بر این دانسته هایمان درباره این محصول خواهیم داشت.یک ژئوتکستایل به طور معمول به عنوان هر ماده نساجی قابل نفوذ برای افزایش پایداری خاک ، ارائه کنترل فرسایش یا کمک به زهکشی تعریف می شود. … ژئوتکستایل‌های مدرن معمولاً از پلیمر مصنوعی مانند پلی پروپیلن ، پلی استر ، پلی اتیلن و پلی آمید ساخته می شوند. ژئوتکستایل ها را می توان بافته ، بافتنی یا غیر بافته کرد.

  • مرحله 1: منطقه نصب را آماده کنید. آماده سازی استاندارد شامل فرآیندی برای از بین بردن لک ها ، سنگ ها یا اشیاء تیز است که ممکن است قادر به نفوذ به منطقه باشند. برای جاده های جاده ای ، پوشش گیاهی ، ریشه ، علفهای هرز و خاک نیز ممکن است نیاز به حذف باشند.
  • مرحله 2: محل را صاف و سطح کنید. اگر به خصوص خاک نرم در منطقه وجود داشته باشد ، ممکن است خاک نیاز به حذف و / یا جایگزین ماده ای با درجه بالاتر باشد.
  • مرحله 3: ژئوتکستایل را در محل نصب آماده قرار دهید. پارچه باید مطابق برنامه های مهندسی یا توصیه هایی که در این سایت گفته شد باید گذاشته شود. پارچه باید تا حد امکان محکم و صاف کشیده شود.
  • مرحله 4: رول های مجاور را با هم همپوشانی کنید. در صورت عدم وجود دستورالعمل ، پارچه باید حداقل یا 12-18 اینچ با هم همپوشانی داشته باشد.
  • مرحله 5: پارچه را با منگنه ها ، پین ها ، خاک یا سایر مواد مناسب ایمن کنید. پارچه باید در امتداد لبه ها و سپس در قسمت هایی با هم تداخل شود.

نقش ژئوتکستایل‌ها در راهسازی

کاربرد ژئوتکستایل در ساخت جاده چیست؟

ژئوتکستایل و کاربرد آنها در ساخت و ساز جاده ، نگهداری و کنترل فرسایش به طور مفصل مورد بحث قرار گرفت. ژئوتکستایل هر ماده نساجی قابل نفوذ است که با فونداسیون ، خاک ، سنگ ، زمین و غیره مورد استفاده قرار می گیرد که بخشی جدایی ناپذیر از یک پروژه ، سازه یا سیستم ساخته شده است.

نصب ژئوتکستایل

تفاوت بین ژئوگرید و ژئوتکستایل چیست؟

ژئوگریدها بطور خاص به عنوان ماده تقویت کننده تولید می شوند ، در حالی که ژئوتکستایل ها عملکردهای دیگری مانند جداسازی ، زهکشی و تصفیه دارند.

تاریخچه استفاده از ژئوتکستایل

اعتقاد بر این است که اولین کاربردهای مدرن ژئوتکستایل پارچه های صنعتی بافته شده در دهه 1950 بود. یکی از اولین موارد ثبت شده ، سازه ای در کنار آب است که در سال 1958 در فلوریدا ساخته شد. این نصب شامل آزمایشگاه مهندسی ساحلی در دانشگاه فلوریدا بود و در املاک خصوصی رخ داد که به دلیل فرسایش شدید طغیان شده بود.

اولین ژئوتکستایل مدرن و غیر بافته شده مدرن در سال 1968 توسط شرکت Rhone Poulence در فرانسه توسعه یافت. این پلی استر با ضربات سوزنی نسبتاً ضخیم بود که در ساخت سد فرانسه در فرانسه در سال 1970 مورد استفاده قرار گرفت.

آنچه اکنون به عنوان اولین کنفرانس بین المللی ژئوتکستایل در نظر گرفته شده است در سال 1977 در پاریس برگزار شد. کلمه “ژئوتکستایل” توسط دکتر جی پی جیرود در مقاله ای که در این همایش ارائه شده است ابداع شده است.

دسته‌ها: پایگاه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید