نکات مهم در خرید ژئوتکستایل با کیفیت و عوامل موثر بر قیمت آن

مواد اولیه

یکی از مواردی که در تولید ژئوتکستایل بسیار حائز اهمیت است استفاده از مواد اولیه با کیفیت در خطوط تولید آن می‌باشد. چرا که در صورتیکه بخواهیم محصولی یک دست با عملکرد فنی بالا و طول عمر زیادی داشته باشیم بایستی از مواد اولیه مرغوب بهره برد. واضح است که با افزایش کیفیت ژئوتکستایل، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

خرید ژئوتکستایل با عرض بالا

هر چه عرض کوچکتری از ژئوتکستایل خریداری بفرمایید، هزینه های اجرا و حمل و نقل و نصب بیشتر می شود. عرض بالای ژئوتکستایل تولیدی ژئوفام سبب سهولت و تسریع اجرا و کاهش چشمگیر هزینه‌های حمل و نقل می‌گردد که برای مسئولین پروژه‌ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

شرکت سپید صنعت چالوس با به کارگیری دانش فنی و تخصصی و ماشین آلات پیشرفته، موفق به تولید و عرضه انواع ژئوتکستایل‌های نبافته پلی پروپیلنی و پلی استری با عرض 7 متر برای اولین بار در ایران شده است.

پر واضح است که قیمت ژئوتکستایل با عرض کمتر، پایین تر از عرض همین محصول با قیمت بالاتر است، اما اگر هزینه‌های تمام شده اجرا، حمل و نقل و نصب، هزینه‌های نیروهای کار، هزینه‌های خواب تجهیزات به دلیل طولانی‌تر شدن فرایند اجرایی  و همچنین همپوشانی‌ها محاسبه شود، متوجه خواهیم شد که خرید ژئوتکستایل با عرض بالاتر بسیار به صرفه‌تر خواهد بود.

خرید ژئوتکستایل از تولیدکنندگان تخصصی

تولید ژئوتکستایل عمرانی با دستگاه مخصوص نساجی ژئوتکستایل از نکات حائز اهمیت است که بایستی در هنگام تهیه محصول به آن توجه داشت، چرا که برای داشتن محصولی با کیفیت استاندارد و دارای عملکرد فنی دراز مدت نیازمند در اختیار داشتن ماشین ‌آلات به روز و مدرن است.

ژئوفام تنها دارنده ماشین آلات تخصصی تولید ژئوتکستایل در ایران است و مانند تولیدکنندگان دیگر از دستگاه‌های تولید موکت برای ژئوتکستایل استفاده نمی‌کند.

 

نظارت و کنترل کیفیت تولید محصول

با توجه به مصرف ژئوتکستایل‌های عمرانی این مجموعه در بسیاری پروژه‌های زیربنایی مهم کشوری، تولیدات کارخانه سپید صنعت چالوس همواره تحت نظارت و بازرسی متخصصین امر بوده و تیم کنترل کیفیت مستقر در محل کارخانه به صورت دائمی نظارتی مستمر بر تهیه مواد اولیه، تولید و توزیع محصولات این شرکت دارند.

مزایای ژئوتکستایل ژئوفام

  • فیلتراسیون و زهکشی عالی
  • عملکرد هیدرولیکی بلند مدت
  • قابلیت کشش پذیری بالا و تغییرشکل همراه خاک
  • مقاومت برشی مناسب در سطح اتصال با خاک
  • مقاوم در برابر مواد شیمیایی
  • مقاوم در برابر پارگی و سوراخ شدگی

یکی از مواردیکه محصولات ژئوفام را از دیگر محصولات موجود در بازار متمایز می‌کند عرض 7 متری محصول تولیدی این کارخانه است که در ادامه به مزایای آن اشاره خواهیم نمود.

همچنین از آنجاییکه محصول تولیدی ژئوفام توسط دستگاه‌های مختص این کار و با مواد اولیه مرغوب تهیه می‌شود، کاملا یکدست بوده و این امر موجب می‌شود طول عمر محصول بیشتر شده و عملکرد و کارایی بسیار بهتری داشته باشد.

اهمیت عرض زیاد ژئوتکستایل در راهسازی

جداسازی مصالح مرغوب روسازی از مصالح نامرغوب بستر

به طور کلی وقتی عرض محصول مورد نظر زیاد باشد بصورت یک تکه در زیر خاک استفاده می‌شود و ضمن یکپارچه نمودن عملکرد آن منجر به صرفه جویی اقتصادی در متراژ مصرفی (عدم نیاز به همپوشانی) خواهد شد.

همچنین سرعت در اجرای عملیات عمرانی خود نیز بصورت غیر مستقیم باعث کاهش هزینه‌ها خواهد شد.

احداث مسیر دسترسی با استفاده از ژئوتکستایل

درصورتیکه عرض 7 متری ژئوتکستایل در اختیار باشد با یک بار پهن کردن کل عرض راه فرعی قابل پوشش بوده و این امر نیز منجر به کاهش هزینه تمام شده پروژه خواهد شد.

 جداسازی و تقویت

عملکرد جداسازی ژئوتکستایل نیز همچون دیگر عملکردها در صورتیکه بصورت یکپارچه و با کمترین درز و همپوشانی باشد، بهتر و مطمئن تر انجام خواهد شد

کنترل فروچاله‌ها

بطور معمول فروچاله‌ها ابعاد زیادی دارند. از آنجاییکه ژئوسنتتیک‌های مورد استفاده بایستی وزن زیادی که روی آن‌ها هستند را تحمل کنند، وجود درز در ژئوگرید و ژئوتکستایل و یا ژئوکامپوزیت مصرفی، در عملکرد آن تاثیر گذار است.

کاربرد ژئوتکستایل در تونل (در مسیر راه و مترو)

از آنجاییکه به منظور آب‌بند کردن در سازه‌های تونلی از ژئوممبران و برای محافظت از آن، از ژئوتکستایل  استفاده می‌شود، زیاد بودن عرض و کیفیت یکنواخت و مرغوب ژئوتکستایل، موجب عملکرد بهتر آن و نهایتا باعث طول عمر سازه خواهد شد.

کاربرد ژئوتکستایل در تونل (در مسیر راه و مترو)

 کاربرد ژئوتکستایل در خطوط لوله

با توجه به اینکه امروزه به جهت کنترل نیروی شناوری در خطوط لوله گاز  یک بار گسترده ناشی از وزن خاک  بر روی لوله‌ها اعمال می‌گردد، یک تکه بودن ژئوتکستایل مصرفی و همچنین عرض کافی برای ایجاد این عملکرد امری اجتناب ناپذیر است. ژئوتکستایل ژئوفام با بالاترین عرض تولیدی در کشور و کیفیت مرغوب تضمین کننده این عمکرد در کلیه پروژه‌هاست.

استفاده از این روش ضمن کاهش قابل توجه زمان اجرا منجر به کمتر شدن هزینه‌های اجرای پروژه نیز خواهد شد.

دسته‌ها: پایگاه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید