دیوارهای حایل

ساخت انواع دیوار حایل در مناطق شیب­دار جهت استحصال زمین، روشی مقرون به صرفه بوده که تاریخچه استفاده از آن به گذشته دور برمی­ گردد. اگرچه ساخت یک دیوار سیمانی وزنی اغلب به‌خاطر سنگینی و پرهزینه بودن منطقی نیست، اما با تسلیح خاک به وسیله ژئوتکستایل‌ (ژئوفام)، سازه­ای مقرون به صرفه و درعین حال مهندسی خواهیم داشت. ژئوتکستایل‌ (ژئوفام) و به طور کلی ژئوسنتتیک­ها از نظر اقتصادی، ساخت دیوارهای حایل را عملی می‌سازند. به عنوان مثال ژئوتکستایل یا ژئوگرید به کار رفته جهت احداث دیوار حایل می‌تواند تقریباً با کمتر از نیمی از هزینه یک دیوار بتنی یا بنایی ساخته شود. ژئوتکستایل‌های نبافته سنگین وزن، مزایای چشم‌گیری نسبت به روش سنتی دارند، که از جمله آنها می ­توان به این موارد اشاره کرد: نصب آسان، حمل آسان، امکان استفاده از مصالح خاکبرداری شده محل پروژه.

همچنین جهت تامین زهکش مناسب در زیر دیوار حایل یا در محل اتصال آن به خاک دامنه شیب­دار، استفاده از ژئوتکستایل (ژئوفام) انتخاب بسیار مناسبی است.

توصیه می­شود در مواردی که تسلیح خاک مد نظر است از ژئوگرید یا ژئوکامپوزیت (ترکیب ژئوتکستایل با ژئوگرید) جهت عملکرد بهتر، استفاده شود.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به آدرس زیر مراجعه فرمایید.

www.geoparsian.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *